עורך הדין יוסף אקרמן, היועץ המשפט של ארגון 'עד כאן', מתייחס בראיון לערוץ 7 להחלטת ועדת הכספים שלא להעניק לארגון את ההטבה הכלכלית המאפשרת לתורמים קבלת החזרי מיסוי על תרומותיהם.

הטבה זו ניתנת לעמותות העוסקות בתרומה לחברה, ובהקשר זה מזכיר עו"ד אקרמן את פעילות ''עד כאן'' למען חיילי צה"ל ואת המאבק בתנועות ה-BDS, "בשנתיים האחרונות אנחנו פועלים לקבלת האישור להחזרי מס. הבקשה נבחנת, נבחנת תקינות העמותה ומטרותיה. בדרך כלל מדובר בהליך פרוצדורלי לאישור רשימת העמותות".

אלא שבניגוד לכל הצפוי הוחלט בועדת הכספים שלא לאפשר את ההטבה ל'עד כאן', וזאת ביוזמתם של שני חברי כנסת, נעמה ניזמי ממפלגת העבודה ועופר כסיף מהרשימה המשותפת. לטעמו ולהבנתו של עו"ד אקרמן מדובר בחלק ממגמת סתימת הפיות כלפי כל מי שמביע תמיכה ב''עד כאן''. כך היה, הוא מזכיר , עם העיתונאית נווה דרומי שפרסום מאמריה הופסק בעיתון 'הארץ', כך גם פורסמו תחקירים שקריים, כלשונו, נגד ''עד כאן'', ופעילותה של חברת הכנסת ניזמי נגד 'עד כאן' מגיעה בהמשך לכל אלה. אקרמן קורא לניזמי להסיר את חסינותה ולאפשר התמודדות מולה בבית המשפט.

בדבריו מציין עו"ד אקרמן כי הועדה לא אמורה לבחון את ההיבט הפוליטי של העמותות המאושרות, אלא לעסוק אך ורק בהיבט הפרוצדורלי של אישור ההטבה, ואכן גופי שמאל קיצוני וגופי מיסיון קיבלו את ההטבה, ולעומת זאת דווקא העמותה שלו הפועלת למען חיילי צה"ל ולמען האזרחים היהודים בערים המעורבות תמצא את עצמה מחוץ למעגל ההטבה.

אקרמן מציין כי העלאת ''עד כאן'' לדיון היום נעשה בהפתעה וללא ידיעתם של אנשיה וראשיה, ומשום כך לא היו שותפים לדיונים חברי כנסת התומכים בארגונו, אך חברי כנסת שכאלה מהאופוזיציה ומהקואליציה מביעים תמיכה בארגון במהלך היום כולו. אקרמן קורא לח"כים להבחין שמדובר במהלך אותו מקדמים גופי שמאל קיצוני נגד ''עד כאן'' ובהתאם להתייחס לדברים ולהשיב את 'עד כאן' לדיון בוועדת הכספים.

להערכתו של אקרמן מקור ההתנכלות ל'עד כאן' הוא בקושי של גופי השמאל להתמודד עם ''עד כאן'' שבמהותו הוא ארגון מחקרי שבין השאר חשף את פעילותו של עזרא נאווי ואת פעילותו של יונתן פולאק, גורמי שמאל קיצוני המסתתרים תחת הגדרתם כפעילי שלום, אך בפועל מובילים מהלכים קיצוניים שמדינת ישראל לא תמיד יכולה או רוצה לפעול מולם.

נזכיר כי בין מכלול פעילותה עוסק ארגון 'עד כאן' בחשיפת האסטרטגיה הפלשתינית להשתלטות על שטחי C במגמה לקבוע עובדות מדיניות בשטח. במסגרת זו ביקר אקרמן את מה שהוגדר בפיו כעצימת עיניים שלטונית מהמגמה המסתתרת מאחורי מהלכי הפלשתינים באזורים אלה, "להפוך את הקמת המדינה הפלשתינית לעובדה מוגמרת".

אקרמן אמר כי מאחר והפלשתינים "הם שהכינו את התכניות ולא המנהל האזרחי כמו שהיה מקובל בעבר, חובה על מקבלי ההחלטות לבחון את מכלול התכניות ואת ההיגיון העומד מאחורי הפריסה המרחבית שלהם, ואת המשמעות לעתיד ההתיישבות והקמת המדינה הפלשתינית. אישור נקודתי של תכנית ועוד תכנית מבלי להבין את מכלול התכניות, שחלקן מוסתרות בשלב זה מהשלטונות הישראלים, היא עצימת עיניים שמסכנת את עתיד ההתיישבות".

ב''עד כאן'' קראו לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר הביטחון בני גנץ, לחברי הממשלה ולחברי הכנסת "להבין את המשמעות הבלתי הפיכה של אישור התכניות, להסתכל על התכנון הפלסטיני כמכלול ולעצור את השתלטות הפלסטינים על שטחי C".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו