הדגל במצפור
הדגל במצפור צילום: עדי עד

מטען חבלה שהוסווה במגמה להביא לנפגעים רבים התגלה במצפור עדי עד שבבנימין. הסרת דגל ובו סמל אש"ף שנתלה במקום הייתה עלולה להפעיל את המטען ולהביא לירי שהיה עשוי לגבות חיי אדם. מארב המטען התגלה על ידי אורח שהגיע לסיור במצפור.

את חשדו של האורח עוררו דגל אש"ף שנתלה על עמודי המצפור. הוא הזעיק את רבש"ץ הישוב, מאיר עייש, שהורה מיד להתרחק מהמקום למקום בטוח. כשהגיע למקום זיהה הרבש"ץ סימני חפירה שהגבירו את החשד כי אכן מדובר במארב מתוכנן היטב.

כוחות צבא וחבלנים נקראו למקום ואלה בחנו את הממצאים וגילו כי דגל אש"ף שהוצמד לעמוד העץ שבמקום היה מחובר בתיל דק למטען שהוטמן בחפירה שנחפרה במקום. כמו כן הציבו המחבלים מתכנני הפיגוע המשולב רובה המכוון לפלג גוף עליון שגם הוא תוכנן כך שבמשיכת הדגל יבצע ירי באופן עצמאי לכיוונו של מוריד הדגלים.

מתווה זה של מטען משולב המכוון להפעלה במשיכת תיל דק וכמעט בלתי נראה אפיינה כזכור את זירות המטענים בדרום לבנון, אולם בשנים האחרונות מתרבים הדיווחים על חיקוי של מתווה זה גם על ידי מחבלי הרש"פ בגזרת השומרון.

מאיר, רבש"ץ היישוב שתפעל את האירוע האחרון מסכם: "אנו עדים לניסיונות חוזרים ונשנים לפגוע ולהרוג מתיישבים. המחבלים לא בוחלים בשום דרך ובפעם הזו, הורדת הדגל הייתה מביאה לאסון שיכול היה לגבות קורבנות בנפש. אני שמח שהצלחנו גם הפעם למנוע את כוונת המפגעים. ביטחון היישובים הוא בידי הרבש"צים ואנו עושים הכל כדי לשמור על חיי האזרחים".

מדובר צה"ל נמסר כי "ביום שישי האחרון התקבל דיווח על חפץ חשוד העטוף בדגלי פלסטין במצפור ׳עדי עד׳ שבמרחב החטיבה המרחבית ׳בנימין׳. עד להגעת חבלנים, כוחות החטיבה אבטחו את המקום. חבלנים זיהו את המטען שהתברר ככלי נשק. אין נזק ונפגעים. החטיבה רואה את האירוע בחומרה, ופועלת למעצרם של המחבלים בעזרת כלים מודיעיניים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו