אביב כוכבי
אביב כוכבי צילום: דובר צה"ל

טקס סיום קורס חובלים מחזור 143 נערך הערב (א') בבסיס חיל הים בחיפה. 38 חובלות וחובלים מסיימים היום את קורס הקצינים במהלכו סיימו לימודי תואר אקדמי באוניברסיטת חיפה.

הטקס נערך בראשות הרמטכ''ל רב-אלוף אביב כוכבי ובהשתתפות מפקד זרוע הים אלוף דוד סער סלמה, מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

הבוגרים הוכשרו לתפקידי קצונה לוחמת בים, רכשו יכולות מקצועיות, מנהיגותיות וידע במערכות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. במהלך הטקס נחשפה סיכת "קצין הים" לבוגרי הקורס והוענקה להם דרגת סגן.

הרמטכ"ל רא''ל אביב כוכבי נשא דברים בטקס והתייחס לירי הרקטות מעזה ולמצוד אחר שני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע וטרם נתפסו.

"בשבועות האחרונים מתחדד האתגר בזירה הפלשתינית", אמר. "צה"ל פועל לשמר את הביטחון בכל הגזרות, במיוחד ביהודה ושומרון. בשבוע האחרון צה"ל פועל כדי ללכוד את האסירים ומשתף פעולה עם המשטרה ושירות בתי הסוהר".

"הגענו לארבעה, וזה רק עניין של זמן עד שצה"ל ומערכת הביטחון יגיעו לשניים הנותרים. לא נחדל עד שנגיע לכולם ולא ניתן לארגוני הטרור ברצועת עזה וביו"ש להפוך את האירוע לסיבה לפגיעה על אזרחי המדינה".

כוכבי הוסיף: "צה"ל מגן בגבול רצועת עזה ואינו מקבל הפרת ריבונות מכל סוג שהוא. אנו תוקפים בעוצמה על כל הפרה וכך נמשיך, ואם יסלים, החמאס ורצועת עזה ישלמו מחיר כבד".

מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה, אמר בטקס: ״אנו מתברכים בקבוצה חדשה של קצינות וקצינים, שיקדישו את מיטב כשרונם על מנת להניע קדימה את ספינות הטילים והצוללות - בחשיבה רעננה ובעשייה מאומצת. בראש ובראשונה נדרשים אתם לקשב אנושי, פיקודי, חינוכי ומנהיגותי. בוגרים יקרים, הגעתם לרגע המרגש הזה בזכות אומץ ליבכם, נכונותכם להתנדב, כישוריכם הגבוהים, בקיאותכם בטכנולוגיה האיכותית ביותר ויכולתכם לפעול כצוות.

''ישראל ניצבת בפני איומים וסיכונים ביטחוניים - זרוע הים, כחלק מצה״ל וכמרכיב מרכזי בעוצמתו, מודעת למשימה העליונה - ניצחון והכרעה מהירים וברורים בכל עימות. יכולתנו להתמודד עם האתגרים המבצעיים העומדים בפנינו נשענת על אותם מרכיבי בראשית, עליהם נשענת זרוע הים מתקומתה ועד ימינו אנו - הבנה עמוקה של משמעות עשייתנו, אהבת אדם, הים והארץ", הוסיף האלוף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו