ניקר בוויטנאם
ניקר בוויטנאם צילום: באדיבות המצולם

כששומעים את סיפור חייו של הרב הרצל ניקר נדמה שמדובר בתסריט של סרט מדע בדיוני. הרב ניקר עבר אין ספור תחנות במסע שלו אל היהדות – עד שמצא את הבית האמיתי שלו (תרתי משמע) במכון מאיר בירושלים.

"גדלתי בבית חילוני בראשון לציון", מספר הרב ניקר על תחילת הדרך, "כשחברה אחת מלווה אותי כל ימי התיכון כבר מכיתה ט'- דבר שהיה חריג מאוד בנוף של החבר'ה אצלנו." בתום הלימודים התגייס הרב ניקר לחטיבת הצנחנים שם שימש כצלף, וכמו רבים מחבריו טס לטיול שחרור לאחר השירות.

"טסתי יחד עם עינב למזרח למשך שנה. קשה לתאר מה עברנו בשנה הזו- תאונות מטורפות, אשפוזים במדינת עולם שלישי ועוד ועוד- אבל השיא היה כשנחטפנו ע"י חבורת טרוריסטים בוויטנאם והוחזקנו שם ביער שומם- והיום ברור לי שנס גדול שהצלחנו לצאת משם בחיים", מתאר הרב ניקר בכמה מילים את הימים ההם מעבר לים.

התהליך של ההתקרבות ליהדות של הרב ניקר החל כנראה כבר אז רחוק מהבית כשביקרו בבתי חב"ד ואפילו השתתפו בסמינר יהדות בהונג קונג- "חודש אחרי שהגענו לארץ- עינב ואני החלטנו להיפרד אחרי 7 שנים יחד. אני החלטתי להמשיך במסע החיפוש העצמי הרוחני שלי. עברתי בערך 6-7 זרמים ביהדות- עד שדרך חבר הגעתי למכון מאיר."

הרב הרצל ניקר
צילום: באדיבות המצולם

לתרומה למכון מאיר לחצו כאן

הרב ניקר לא יכול לשכוח את המפגש הראשון שלו עם הרב ביגון שהיה כנראה הרגע בו הבין שמכון מאיר הוא המקום שלו- " הגעתי עם שיער ארוך פזור, בלי כיפה. נכנס לחדר של אחד הרבנים עם זקן לבן ועיניים מאירות ובחיוך רחב אומר לי- "ברוך הבא". לא הבנתי-מה הוא לא רואה איך אני נראה? הבנתי שהוא פשוט מסתכל על הנשמה שלי".

הרב ניקר נשאר. בתחילה בלי כיפה ועם השיער הארוך- "עד שהרב ערן טמיר זרק לי- אתה כבר חצי שנה פה- למה אתה מחכה?" והבנתי שזהו- פה אני נשאר. זה הבית שלי."

"מכון מאיר במילים פשוטות זה לב פועם. כולם אוהבים אותך ורוצים את טובתך. פה פשוט נולדתי מחדש. הייתי קשור מאוד לרבנים. בשנה הראשונה החלטתי שאני לא מפספס אף שיעור- לא היה קל אבל עמדתי במשימה. מכון מאיר זה בעיקר- במקום לנתק אותך מהחיים- זה מחבר אותך לחיים- זה מציאות, לא מוותרים לך ולא מוותרים עליך", מתאר הרב ניקר את המקום של מכון מאיר בחייו.

הרב ניקר, כיום בן 39, למד במכון מאיר 4 שנים, סיים שם את לימודיו לפני 13 שנים. הרב ניקר שימש בעבר כר"מ באולפנת עפרה ובמכינת ארזי הלבנון והוא כיום ר"מ במכינה הקדם צבאית אלישע בנווה צוף.

לתרומה למכון מאיר לחצו כאן

החתונה של הרב הרצל ועינב ניקר
צילום: באדיבות המצולם

אבל זהו לא החיבור המיוחד של הרב ניקר למכון. מסתבר שמכון מאיר לא רק הצליח לחבר את הרב ניקר ליהדות אלא גם הביא לחיבור הזוגי והמשפחתי שלו – בעוד רגע של השגחה עליונה בלי שום הסבר הגיוני." אחרי כמה חודשים במכון כשהסתיים אחד השיעורים של הרב ערן טמיר – פתאום ראיתי אותה שם", מספר הרב ניקר על המפגש המחודש עם עינב.

"מסתבר שהיא החליטה להמשיך גם כן במסע החיפוש שלה והיא כבר כמה חודשים לומדת בקמפוס לבנות של המכון- מדרשת מכון אורה. החלטנו לחדש את הקשר- כשהפעם הוא היה שונה לחלוטין-למדנו להכיר אחד את השנייה מחדש. למדתי להכיר את עינב כמו שלא ראיתי והכרתי במשך 7 השנים שהיינו יחד", מספר הרב ניקר על החיבור שהסתיים אחרי שנה בחתונה.

כיום הרב הרצל ועינב הם הורים לשלושה ילדים ומתגוררים ביישוב עלי שבבנימין. מבחינתם מכון מאיר ומדרשת מכון אורה הם המקום בו הם נולדו מחדש. " המקום הזה חייב לגדול ולפרוח על מנת לחבר באהבה עוד ועוד נפשות מעם ישראל ולשם כך ההתגייסות הציבורית היא כ"כ חשובה ומשמעותית."

לתרומה למכון מאיר לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו