דונלד טראמפ
דונלד טראמפ צילום: רויטרס

סקר חדש של רשת CNN מגלה כי מרבית המצביעים למפלגה הרפובליקנית מצפים לחזרתו של הנשיא הקודם דונלד טראמפ, ומקווים כי הוא יהיה מועמד המפלגה בבחירות לנשיאות בשנת 2024.

על פי הסקר, שהקיף 2119 נשאלים מכל קצוות הקשת הפוליטית בארה"ב, 63 אחוזים מהמצביעים הרפובליקנים אמרו כי דונלד טראמפ צריך להיות מנהיג המפלגה לקראת הבחירות הבאות. 37 אחוזים טענו כי בראש המפלגה צריך לעמוד מנהיג אחר.

על השאלה "האם אתה סבור כי למפלגה הרפובליקנית יש סיכוי טוב יותר לנצח בבחירות לנשיאות במידה והנשיא טראמפ יעמוד בראשה או מועמד אחר?" הדעות היו חצויות לחלוטין, כאשר 51 אחוזים טענו כי "הסיכוי לנצח טוב יותר עם טראמפ" בעוד 49 אחוזים סברו כי מועמד אחר יהיה בעל סיכויים טובים יותר לנצח בבחירות.

החלוקה בתמיכה בטראמפ בקרב המצביעים אינה שווה. 69 אחוזים ממצביעי המפלגה ללא תואר אקדמי סבורים כי טראמפ צריך להוביל את המפלגה, כאשר גם 49 אחוזים מבעלי תואר ראשון תומכים בכך. בקרב השמרנים נרשמו 72 אחוזי תמיכה בטראמפ, בעוד 49 אחוזים מהמתונים תמכו גם הם בנשיא לשעבר.

מרבית הרפובליקנים, 60 אחוזים, טוענים כי ההזדהות עם טענתו של טראמפ כי הבחירות הקודמות זוייפו "היא חלק מהזהות המפלגתית ומהמשמעות של להיות רפובליקני עבורם".

נתון נוסף שעולה בסקר הוא כי רוב מוחלט של המצביעים הרפובליקנים והדמוקרטים סבורים כי מפלגתם שייכת ל"זרם המרכזי" של הפוליטיקה האמריקאית. 86 אחוזים ממצביעי המפלגה הרפובליקנית הסכימו כי המפלגה שייכת ל"זרם המרכזי" בפוליטיקה, בעוד 92 אחוזים ממצביעי המפלגה הדמוקרטית טענו כי דווקא מפלגתם שייכת ל"זרם המרכזי" בפוליטיקה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו