אלון נבון, אביו של ישראל מאיר נבון שנפצע היום (שני) באורח בינוני בפיגוע בירושלים, סיפר לערוץ 7 על מה שאירע.

''היום ישראל יצא מהישיבה עם החברותא שלו. בדרך הם רצו לעצור ליד חנות שהיו צריכים לקנות שם משהו. האירוע היה בתוך החנות. הגיע מחבל וקפץ עליהם ודקר אותם. ברוך ה' שהצליחו להשתלט עליו וזה נעצר ברמה נמוכה יחסית'', סיפר האב.

''אני רוצה להודות לבורא עולם בימים הקדושים האלה. הבן נכנס לחנות ביחד עם החבר שלו. עליהם קפץ ערבי עם סכין מטבח גדולה. הוא דקר את החבר הראשון, ואז הוא קפץ על הבן שלי ודקר אותו בגב. ישראל הצליח להשתלט עליו. הם נאבקו ליד הקופה בחנות, ישראל תפס לו את היד, הצליח להשכיב אותו על הרצפה. כנראה שמיד הגיעו כוחות הביטחון בצורה מסוימת. מיד הגיע הטיפול של מדא. הם עצרו את הפצע המדמם ולקחו אותו לבית החולים".

האב הוסיף: ''אנחנו רוצים להודות לבורא עולם ולקרוא לכל ההורים, בימים האלה שאנחנו נמצאים במצב של מתיחות שכל אחד ישמור על עצמו. שבע עיניים לפקוח וכמובן מודה לבורא עולם".

עוד באותו נושא:

לוחמת משמר הגבול פתחה בירי לעבר המחבל הערבי שביצע את פיגוע הדקירה היום (שני) בירושלים, בתוך חנות ליד התחנה המרכזית ברחוב יפו.

הלוחמת סיפרה למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי ומפקד מחוז ירושלים דורון תורג'מן, "ראינו המון יוצא מהחנות וצורח, ודרכנו נשקים. שתי שוטרות נכנסו מכניסה אחת, אני נכנסתי מכניסה אחרת, וזיהיתי את המחבל מאיפה שעמדתי".

בפיגוע נפצעו שני בני אדם בני 25 באורח בינוני שטופלו על ידי צוותי מגן דוד אדום ופונו לבית החולים שערי צדק. המחבל, בן 17 מאזור חברון, נורה ונוטרל על ידי השוטרת, ופונה לבית החולים במצב אנוש.

השר לביטחון הפנים עמר בר לב שיבח את הנחישות של לוחמות מג"ב: "כל הכבוד לסיירות מג"ב שעצרו את הפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים בצורה מוצלחת. גיבורות שחתרו באומץ למגע עם המחבל ותפעלו את המצב במקצועיות, במהירות ובחדות".

ניצב דורון תורג'מן מפקד מחוז ירושלים סיפר בזירה: "בנוסף למחבל שנוטרל, תושב איזור חברון בן 17, המשטרה תפסה שניים שסייעו לו. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, אין ספק שקיימת הסלמה", הוסיף תורג'מן.

מלכה ציטיאט, עדת ראייה לפיגוע הדקירה ערוץ 7

מלכה ציטיאט, עדת ראיה סיפרה לערוץ 7: "הייתי בחנות ליד התחנה המרכזית סמוך לקופה עם חברה. פתאום הגיע מחבל עם סכין ודקר מישהו בגב. ברחנו מהחנות".

רועי, עד ראייה לפיגוע הדקירה ערוץ 7

רועי, עד ראייה נוסף שלפני שש שנים נפצע בפיגוע דריסה בצומת תפוח, סיפר: "כשיצאתי מהתחנה המרכזית ראיתי אנשים רצים ושמעתי צעקות 'היה פיגוע דקירה'".

"אני חמוש באקדח אז רצתי למקום וראיתי את הבחור שנפצע. התחלנו לטפל בו ותוך דקה או שתיים הגיעו אנשי מד"א", הוסיף.

צילום: שלו שלום/TPS

צילום: יהונתן גוטליב
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו