למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה Flash90/Yonatan Sindel

בריטניה מתחילה לחסן גם צעירים בגילאי 12-15. הוועדה שבחנה את האפשרות להתחיל ולחסן את הצעירים בבריטניה המליצה לשר הבריאות סאג'יד ג'אוויד להתחיל במבצע החיסונים בהקדם האפשרי.

בהמלצת הוועדה נמסר כי לאחר שבחנו את הליך החיסונים לצעירים במדינות אחרות, ובדקו את ההשפעה של חיסון צעירים על מערכת הלימודים ובתי הספר, הם מצאו כי מבצע חיסונים לצעירים בגילאי 12-15 מוצדק מבחינה קלינית.

ההמלצה מגיעה למרות שוועדה אחרת שעקבה אחר מבצע החיסונים לאוכלוסייה הבוגרת קבעה כי "בעוד שהיתרונות הבריאותיים מחיסון של כל קבוצות הגיל היו גדולים מהסיכונים, היתרונות בחיסון צעירים נחשבים קטנים מדי מכדי לתמוך בו".

עם זאת, גורמים בממשלת בריטניה לחצו בשבועות האחרונים להתחיל במבצע החיסונים לילדים, לאחר שעקבו אחר התקדמות מבצעי החיסונים לילדים במדינות אחרות. אחת הסיבות העיקריות אותה נקבו חברי הוועדה כהצדקה לחיסון ילדים היא העובדה כי סגירת בתי הספר כתוצאה מהמגפה "גורמת נזק לבריאותם הנפשית של הילדים". עם זאת, הצעירים לא יהיו מחוייבים להתחסן, וההחלטה תהיה של ההורים.

בינתיים, נתונים חדשים שנחשפו כעת מראים כי אחוז זעום בלבד של מחסונים בשתי מנות מתו כתוצאה מהקורונה. הנתונים, שפורסמו על ידי המשרד הלאומי לסטטיסטיקה בבריטניה, מראים כי בין החודשים ינואר ליולי השנה מתו כתוצאה מקורונה 51,281 בני אדם, מתוכם 458 בני אדם היו לפחות 21 ימים לאחר החיסון השני (0.8 אחוזים), ועוד 256 בני אדם שמתו היו שבועיים לאחר מנת החיסון השנייה.

במשרד הסטטיסטיקה הבהירו כי הנתונים מוכיחים כי החיסון, למרות שאינו מגן באופן מוחלט מהידבקות או מוות מהמחלה, מקטין באופן מובהק את הסיכון למוות מקורונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו