מתן כהנא ובנימין נתניהו
מתן כהנא ובנימין נתניהו צילום: Olivier Fitoussi, Yossi Zeliger/Flash90

שר הדתות מתן כהנא (ימינה) הגיב הערב (שני) לטענת יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ולפיה המשטרה וצה''ל התנגדו להסרת הסגר על יהודה ושומרון.

״נתניהו שוב רוקד על הדם בעוד אזרחים ישראלים נפגעים. למרות שהוא יודע שגופי הביטחון כולל המפכ״ל עצמו המליצו על הסרת הסגר, הוא משקר במצח נחושה כדי לגזור קופון פוליטי ציני. מוטב שאלוף משחררי המחבלים בהיסטוריה יתן לתקן את הנזקים שגרם", אמר כהנא.

מוקדם יותר היום תקף נתניהו את ממשלת בנט בעקבות פיגוע הדקירה באזור התחנה המרכזית בירושלים: "לפני יומיים, בניגוד לעמדת המשטרה, בנט הסיר את הסגר על יהודה ושומרון. את התוצאה המצערת קיבלנו היום בפיגוע טרור בתחנה המרכזית בירושלים'', אמר יו"ר הליכוד.

''הממשלה הכושלת הזאת חייבת להפסיק להיות עסוקה בהישרדותה הפוליטית ולהתחיל לעבוד למען בריאותכם ולמען ביטחונכם, למענכם אזרחי ישראל", הוסיף ראש הממשלה לשעבר.

בשידור חי בפייסבוק ביקר נתניהו את הממשלה שנשענת על רע''מ. ''הממשלה הזו עשתה דברים שגם ממשלות המערך לא עשו, אף אחד לא הכניס לקואליציה מפלגה איסלאמית שחותרת נגד אושיות הקיום של המדינה.

''הם כל הזמן מערבבים את זה, אומרים שנתתי כספים לציבור הערבי, ודאי שנתתי - הם אזרחי ישראל ואני דואג להם אבל לא הכנסתי אותם לקואליציה ולא נתתי ראשות ועדה, ולא נתתי להם זכות וטו על התקציב ו-53 מיליארדים על חשבון חיילי החובה שלנו'', כך נתניהו.

לשאלה כיצד אפשר להפיל את הממשלה השיב יו"ר הליכוד: ''תיכנסו לאינטרנט ותפגינו, תילחמו על האמת. בהזדמנות הראשונה תבואו להצביע בהיקפים הרבה יותר גדולים. בפעם קודמת התקשורת המגויסת הצליחה להרדים את המצביעים''.

''אני אנצל את החגים לנוח, התכוונתי לצאת לחוצות הערים אבל נתקענו עם מחדל הקורונה שעצר את זה. התוכנית שובשה על ידי בנט וחבריו''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו