מאיר פרוש
מאיר פרוש צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שני מאבטחים של משמר הכנסת הוצמדו לח"כ מאיר פרוש מסיעת יהדות התורה לאחר שהותקף הבוקר (שני) סמוך לביתו בירושלים.

דרגת האיום עליו הועלתה לרמה 5. המשטרה ממשיכה בחיפושים אחר שני החשודים שתקפו את ח"כ פרוש.

חקירה ראשונית העלתה כי שני אלמונים רכובים על אופנוע הגיעו סמוך לביתו של פרוש. אחד מהם שאל אותו: "אתה פרוש?". חבר הכנסת ענה בחיוב, ואז אותו אלמוני התנפל עליו וניסה לגזוז את זקנו. חבר הכנסת לא נזקק לטיפול רפואי.

יו"ר הכנסת מיקי לוי שוחח עם פרוש לאחר שהותקף ואמר: "אני מזועזע עד עמקי נשמתי מהתקיפה המכוערת והאלימה של חבר הכנסת פרוש. שוחחתי איתו לשאול לשלומו ולקבל פרטים באשר לאירוע. לאחר מכן שוחחתי עם מפקד מחוז ירושלים. דנתי איתו בדרכים לתפוס את התוקפים והודיתי לו על הנחישות והרצינות שבה המשטרה תופסת את האירוע החמור. תקיפת אנשי ציבור היא מעשה הרסני לדמוקרטיה וכך צריך להתייחס אליה".

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו שוחח גם הוא עם פרוש ואמר "אני קורא למשטרה לתפוס את האחראים למעשה האלים והמסוכן הזה".

ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה אמר: "אני מזועזע מתקיפתו האלימה של ח"כ הרב מאיר פרוש בידי פורעים מסוכנים בירושלים. מדובר בשפל חדש ומסוכן וחציית קו אדום. על המשטרה לפעול במהירות ולשים ידה על התוקפים ולפעול נגדם בכל חומרת הדין. לא מתקבל על הדעת ולא ייתכן שאיש ציבור יותקף, ייפגע או ירגיש מאוים בשל כל סיבה שהיא".

נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר בעקבות התקרית החריגה: "אלימות כנגד כל אדם, ובוודאי נגד שליחי ונבחרי ציבור, היא חציית קו אדום, ועלינו להתייחס לכך במלוא החומרה. אני סמוך ובטוח שמערכת אכיפת החוק תאתר את התוקפים ותמצה עמם את הדין בהקדם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו