יועז הנדל
יועז הנדל צילום: בועז פרלשטיין, באדיבות מכון הרטמן

שר התקשורת יועז הנדל (תקווה חדשה) הצהיר הבוקר (שלישי) כי יסרב לשבת בקואליציה עם ח"כ איתמר בן גביר, יו"ר מפלגת עוצמה יהודית.

בראיון לקלמן-ליברמן ברשת ב' אמר הנדל: "בן גביר וחבורתו פוגעים בביטחון המדינה מתוך שנאת חינם״.

הנדל נשאל האם ישב עם בן גביר בקואליציה והשיב בשלילה. כשנשאל האם ישב עם ח"כ וליד טאהא מרע''מ, השיב: "מפלגת רע"מ כן. היא הכריזה על עצמה כמי שרוצה להשתלב בקואליציה ורואה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

ח"כ בן גביר הגיב לדברי הנדל: "התבטאותו האומללה של יועז הנדל מוכיחה ומלמדת מי זו הממשלה והקואליציה ומי זה יועז הנדל שתוקע סכין בגב חיילי צה''ל ומסובב אותה. הנדל מוכן לשבת עם ואליד טאהא שקרא לרוצחי תינוקות לוחמי חופש, שהביע הזדהות עם החמאס, שקרא לנופף בדגל סוריה עד כיבוש רמת הגולן, שנפגש עם רוצחי ליל הקלשונים, זה בסדר מבחינתו, אבל לשבת איתי כמי שנלחם למען החיילים, למען השוטרים, למען המדינה, זה לא יקרה מבחינתו. זה רק מוכיח מי הוא יועז הנדל ומי הממשלה הרעה הזו".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הגיב: ''הריאיון של הנדל מוכיח סופית לאיזו תהום האנשים האלו הידרדרו. תומכי טרור כמו רע"ם וטאהא-כן, הציונות הדתית ואיתמר בן גביר-לא. פשוט ככה, בלי מינימום של בושה, כשדקה לפני כן הוא מקדש (כראוי) את השירות הצבאי המשמעותי. כן לשירות צבאי וגם כן לחיבוק טרור''.

עוד באותו נושא:

מוקדם יותר השבוע השתתף השר הנדל בחנוכת "המרכז ליהדות ומדינה" מבית מכון שלום הרטמן, ואמר שם: "מדינה יהודית צריכה לאפשר לכל יהודי להרגיש שיש לו בית לאומי, גם אם הוא לא גר כאן. אני רוצה שכל יהודי ירגיש שזה ביתו. אסור שיהיה לאף אחד מונופול על היהדות. לא חרדי, לא דתי, לא דתי-לאומי, לא לייט, ולא רפורמי או קונסרבטיבי. אני רואה פגיעה גדולה בזה שנתנו לחרדים מונופול על היהדות.

"אם אני מסתכל על מבחן התוצאה של ממשלות ישראל בעשור האחרון אני רואה כישלון ביכולת לקבל החלטות. לכן במבחן התוצאה, טוב בעיניי שתהיה אחריות לראשי ערים שהם יקבעו איך התחבורה תראה אצלם בשבת. וכך גם בנושאים של כשרות ותחומים אחרים. זה כבר קורה בת"א, רמת גן, גבעתיים... הממשלה צריכה לתת כוח לראשי ערים. אני מאמין שאחרי התקציב נוכל להתעסק בתחום הגיור והנישואין האזרחיים. צריך לספק חלופה למי שלא יכול להתחתן. כדי לשמור על צביון יהודי, על המדינה לא להתערב ביהדות של אזרחיה", כך הנדל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו