לקראת יום הכיפורים יוצאים השבוע גדולי הרבנים בקריאה לציבור להיות שותפים בתיקון הצביון היהודי של צה"ל על ידי תרומה לארגון תורת הלחימה הפועל בעניין.

רבה של צפת הרב שמואל אליהו אמר: "יש מצווה מיוחדת שהתורה חוזרת עליה הרבה פעמים. כשאדם יוצא למלחמה הוא צריך לדעת ש'ה' מתהלך בקרב מחניך'. אנו נעזרים פעמים רבות באנשי תורת לחימה שעוסקים בדיוק בנקודה הזאת. אני מכיר אותם אישית אחד אחד. מצווה ענקית לעזור להם למען עם ישראל, למען צה"ל, למען כנסת ישראל! כי ה' אלוקיך מתהלך בקרב מחניך."

היו שותפים גם אתם - בחיזוק צה"ל כצבא יהודי מנצח!

הרב אביגדור נבנצל, רב העיר העתיקה, מצטרף גם לברכות לחברי העמותה ואומר: "אבקש להיות נטפל לעושי מצווה.. בפניה לתמוך בעמותת תורת לחימה למען צה"ל והדברים עומדים בנפשנו. התורה אמרה 'והיה מחניך קדוש וגו' ולא יראה בך ערוות דבר ושב מאחריך'. בלי סיעתא דשמיא לא נוכל להתקיים".

סרן במילואים הרב אביעד גדות, ממייסדי העמותה הפועלת לשמירה על צביונו היהודי של צה"ל כצבא מנצח, הודה לרבנים על החיזוק והתמיכה: "אנו מודים לגדולי הרבנים שמחזקים אותנו בפעילותנו, בברכה ובעצה טובה ומאור של תורה. כמי שעוסקים מעל שלוש שנים בשמירה על צביונו היהודי של צה"ל בהיבטים רבים בשיתוף הציבור הרחב אנו רואים ברכה גדולה. התיקון ייעשה על ידי צה"ל עצמו אך תפקיד הציבור לעורר את 'צבא העם' לכך".

הרב גדות הוסיף, "המאבק שלנו הוא על הראש, על רוח צה"ל, על הערכים, על הגברת המוטיבציה לגיוס והוצאת הפוליטיזציה והשפעות העומק של השמאל הרדיקלי שחדרו עמוקות לצה"ל. לכן אנו עוסקים, בשיתוף קציני מילואים בכירים וזוטרים, דתיים ושאינם כאלה, גם בהוצאת גורמי קיצון מחינוך הקצונה הבכירה והזוטרה של צה"ל, ובניתוק השפעתם על בכירי הצבא".

הוא סיפר על הפעילות של הארגון: "זכינו לבטל את מסמך התפיסה המגדרית של יוהל"ם, לחשוף את עומק זיוף נתוני גיוס החרדים של אכ"א בכדי לשקם את ערך האמינות של צה''ל, לטפל במספר סוגיות ליבה בחינוך הקצונה בדגש על זכר השואה, ועוד. ביטלנו התקשרויות חוזיות עם גופי ומרצי שמאל שפעלו בתוך צה''ל ביום, אך פעלו נגדו בלילה ופתחנו פתח לשיתופי פעולה של צה''ל עם מי שמעוניין לחזק את הזהות היהודית הברורה וערך הנצחון וההכרעה.

"הפקנו כנסים לאנשי מילואים בשיתוף קצינים בכירים בנושא פריצות הבדואים לבסיסי צה"ל והוראות הפתיחה באש המעוותות, והובלנו רק השבוע את 'צעדת האמהות' בקריאה לשינוי הוראות הפתיחה באש, והפכנו לכתובת רלוונטית עבור כל חייל וקצין, כולל במבצע 'שומר החומות' ובפרעות התשפ"א כששלחנו מתנדבים לרמלה ולוד וכשביטלנו בכל צה"ל את הפקודה ההזויה לחיילים לנוע ללא מדים ונשק מפחד הגיס החמישי הערבי. המטרה העומדת לנגד עינינו היא אחת: חיזוק צה''ל כצבא יהודי מנצח".

זו עבודה ארוכת טווח, שאנו כקציני מילואים עושים בעבותות אהבה ובאורך רוח. הציבור נותן לנו את הכח לשפר ולתקן, בסיעתא דשמיא"

היו שותפים גם אתם - בחיזוק צה"ל כצבא יהודי מנצח!

הרבנים קוראים: תמכו בארגון תורת לחימה
צילום: תורת לחימה
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו