'מסע מתנדבים'
'מסע מתנדבים' צילום: ארגון מסע

במסגרת מתווה מיוחד שאישרה הממשלה, כ-200 צעירים יהודים בגילאי 18 הגיעו בחודש האחרון לישראל מונצואלה, גואטמלה, מקסיקו, ברזיל, ספרד ומדינות נוספות, לתכנית בת 10 חודשים של מסע ומכבי העולמי, במהלכה הם יתנדבו בתחנות מד"א ברחבי הארץ וכן יעברו הכשרות שונות שיחזקו את יכולותיהם לתרום לקהילה במדינת המוצא שלהם, כאשר יחזרו אליהן.

משתתפי התכנית, יציינו השנה את יום הכיפורים לראשונה בחייהם בישראל, בעיר העתיקה בירושלים, במהלכו הם ילכו יחד לתפילות ולסיורים ברוח החג וכן למעמד הסליחות המרכזי ברחבת הכותל.

"אני מתרגשת להיות כאן ולחוות את האווירה המיוחדת שיש בישראל ביום כיפור. אני יודעת שהרחובות יהיו ריקים ממכוניות ושרבים מהישראלים שומרים את החג, צמים או הולכים לבית הכנסת. זה משהו בלתי נתפס בעיניי, כמישהי שחייתה כל חייה במקסיקו ואני מחכה ומצפה לחג", סיפרה מנואלה פרידמן ממקסיקו סיטי.

עוד באותו נושא:

לדברי עופר גוטמן, מנכ"ל מסע: "משתתפי מסע מגיעים מרקעים שונים ומגוונים, חלקם לא ציין את חגי ישראל באופן קבוע או בכלל, אחרים השתתפו בסדר פסח או הדלקת נרות חנוכה בקהילותיהם, אך רובם ככולם לא חוו את יום הכיפורים בדרך הכל כך ישראלית שאנו מכירים: ללא מכוניות, שקט ושלווה, בתי כנסת בכל רחבי הארץ. החשיפה לאווירה המיוחדת תותיר בהם חותם שלא יישכח גם כאשר יחזרו למדינות המקור שלהם, וזוהי אחת המטרות המרכזיות שלנו בארגון מסע".

ארגון מסע, מיסודן של הסוכנות היהודית וממשלת ישראל, מביא לישראל מידי שנה 12,000 צעירים יהודים מרחבי העולם במטרה ללמוד, ללמד, להתמחות ולהתנדב לתקופה משמעותית בת מספר חודשים. המפגש עם החברה הישראלית, החיבור למורשת ולתרבות בשילוב עם האתגר המקצועי, תורמים לעיצוב אישיות המשתתפים, מעמיקים את הקשר שלהם עם ישראל והעם היהודי והופכים את השהות שלהם בישראל לאחת התקופות המרתקות והמשמעותיות בחייהם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו