זירת הפיגוע בירושלים
זירת הפיגוע בירושלים צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

ישראל מאיר נבון בן ה־20 מאושפז בבית החולים במצב בינוני לאחר שנאבק אתמול (שני) באומץ עם במחבל שנכנס לחנות 'ליאור עדיקה' בתחנה המרכזית בירושלים עם סכין שלופה.

המחבל, ערבי שוהה בלתי חוקי בן 17, רדף אחרי נבון ותפס בבגדיו, ולאחר שהדף אותו ירו שוטרות מג"ב במחבל ונטרלו אותו.

מאיר נבון שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm וסיפר על שאירע ממבט ראשון: "קיבלתי דקירה אחת עמוקה, אחת קצת פחות, ועכשיו אני מרגיש הרבה יותר טוב ברוך השם. אני עדיין בבית החולים, אבל כנראה אשתחרר היום. אני וחבר קפצנו שנייה לחנות באזור התחנה המרכזית, עמדנו בקופה, נכנס המחבל ושאל את המוכרת אם יש שתייה, לחברי זה היה נראה קצת מוזר, ותוך כדי הוא הוציא סכין ודקר אותו 4־5 דקירות".

עוד באותו נושא:

"המחבל הספיק לתת לי דקירה עד שהבנתי שזה פיגוע והתחלתי להימלט", שיתף ברגעי האימה והוסיף: "הוא תפס לי את החליפה ודקר אותי, אך הדקירות לא עברו לגוף שלי. הוא ניסה גם לדקור בצוואר ולא הצליח, ותפסתי לו את היד. הקדוש ברוך הוא נתן לי כוח וביטחון, החזקתי אותו בצוואר והפלתי אותו לרצפה, נפלנו יחד. תוך כדי הגיעו כוחות הביטחון והמשטרה והשתחררתי מאחיזתו. זה היה ממש נס".

בהמשך, סיפר נבון על הסתערותו האמיצה על המחבל: "ירו בו כמה כדורים בשנייה שקמתי ממנו, נאבקתי בו כשהוא אוחז בסכין. היה רגע שפתאום קיבלתי אומץ משמיים, הגיעו לי כוחות ביטחון וגבורה, אני לא מכיר את עצמי כאחד שיקבל כזה ביטחון פתאום. הוא רק רצה כמה שיותר לדקור. תוך שניות אחדות השוטרות הגיעו, וכנראה בגלל שהמחבל הורתע מהן הצלחתי להשתחרר. רציתי שהמצב ייגמר אחרת, אך כנראה שהקב"ה רצה שהמחבל ימשיך לחיות, הרגשתי שהוא פשוט מסומם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו