הרב עמי פייקובסקי המכונה 'הרב של הכדורגלנים' התארח באולפן ערוץ 7, סיפר איך הכל התחיל וחשף סיפורים מעולם הכדורגל בישראל.

"שיחקתי כדורגל בקבוצת בית"ר ת"א ב-1970 ואז עזבתי את הארץ וחייתי 36 שנים בלוס אנג'לס שם גם שיחקתי במכבי לוס אנג'לס שהיתה חצי מקצוענית. בחו"ל גם חזרתי בתשובה בזכות הרבי מליובאוויטש. לפני עשר שנים עליתי בחזרה לארץ ואני עושה את מה שאני אוהב", אמר פייקובסקי.

"שאלתי פעם את הרבי: 'מה אתה רוצה שאני אעשה'? הוא ענה לי: 'שתפיץ את התורה מרוב שמחה'. אני הלכתי לכדורגל כי אלה הנפשות שאני מכיר. שחקן כדורגל, יש לו אמונה יותר חזקה מאשר כל אדמו"ר בעולם. אתה רואה כיצד הנקודה היהודית יוצאת מהם. ולא מדובר רק בשחקנים אלא באוהדים ובהכי קיצוניים. יש לי שיעור חודשי עם חברי 'לה פמיליה'. באיצטדיון במחצית יורדים כולם למטה יש תחנות של סידורים ומתחיל מניין של אלף איש", מספר הרב פייקובסקי.

"הרבי הסביר מה צריך ללמוד מכדורגל: הרי שתי קבוצות משחקות ואחת צריכה לתת גול בשער השני. הרבי אמר שצריך לקחת את כדורו של עולם ולתת 'גול' בשער גן עדן ואז המשיח יבוא", הוא מוסיף.

ויש לו גם דוגמאות מהשטח. "קירבתי מאמן שקוראים לו סלובדן דראפיץ' שאפילו לא ידעתי שהוא יהודי. תוך כדי שאני מניח תפילין לשחקנים הוא ראה אותי וסיפר לי שאמא שלו יהודייה, אין לו הרבה קשר, אבל היא נתנה לו שקית עם ה'רצועות האלה' שאני מניח לשחקנים. גילינו שלא עשו לו בר מצווה. הוא רעד כששמנו לו את התפילין וחגגנו איתו. אני לא אשכח את זה לעולם.

עוד באותו נושא:

היום מקובל לראות שחקנים בכירים כמו שון וייסמן, ערן זהבי מעלים תמונות עם תפילין לרשתות החברתיות ולרב פייקבוסקי יש חלק בכך. "יש יותר בעלי תשובה בקרב השחקנים מאשר אנשים שמגיעים מבית דתי. היום, כמעט בכל קבוצה, יש 6-7 שחקנים שומרי מצוות. יש גם השפעה כשהמובילים בקבוצה עושים משהו. לפני ראש השנה חילקתי דבש לשחקני מכבי חיפה. מנהל הקבוצה אמר לי שיש לו שליח חב"ד והוא מדפיס לנו תניא במגרש.

''ראיתי שמדפיסים שם תניא וחילקו פרק ל"ב ולימדו אותם. לידי עומד המאמן ברק בכר וסיפרתי לו את הסיפור על סלובדן דראפיץ' וגם הוא ביקש תפילין. בינתיים ברק ביקש תפילין בשביל עוד מישהו, שביקש בשביל עוד מישהו וכך מגיעים למצב שקבוצות שלמות מניחות תפילין".

"אנחנו נמצאים בעשרת ימי תשובה ולפני יום כיפור כולם מתקרבים ליהדות. כי מתעורר אצלם משהו. כשנכנס רב לקבוצה ומתחיל לברך את כולם והם רואים הצלחות גם במישור הקבוצתי וגם במישור האישי, זה לא מקרי. לאדם יש תכלית לתפקידו בעולם והם רוצים להיות מקושרים לאמת", הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו