סופת הוריקן בארה"ב. ארכיון
סופת הוריקן בארה"ב. ארכיון צילום: רויטרס

מדינות טקסס ולואיזיאנה שבארצות הברית נערכות לפגיעת סופת ההוריקן "ניקולס", שצפויה להגיע לחופיהן במשך היום (שלישי).

שירות מזג האוויר האמריקני פרסם אזהרות מפני שיטפונות באזורים אלה. החששות המרכזיים הם מפני הרוחות העזות והגשמים שכבר הפתיעו רבים ברחבי ארה"ב וגרמו לשטפונות ענק ואף לאבידות בנפש.

מושל טקסס, גרג אבוט, אמר כי הרשויות הגבירו את רמת הכוננות לשיא והציבו צוותי חילוץ באזור יוסטון ולכל אורך החופים באזור.

יוסטון, המועדת לפגיעת סופות והצפות, נערכת לאפשרות של ספיגת נזקים כבדים. הסופה הקשה האחרונה שפגעה בעיר 'הארווי' היתה ב-2017 ואז נפגעו מבנים רבים בעיר ויצאו מכלל שימוש.

כעת, לאור הסופות האחרונות שהשתוללו בחוף המזרחי, יש חשש שסופת 'ניקולס' תגרום נזקים בסדר גודל דומה.

עוד באותו נושא:

ראש עיריית יוסטון, סילבסטר טרנר אמר, "קיבלנו תחזיות שמצביעות על אפשרות של גשמים חזקים שיגיעו לעד 18 סנטימטרים, אך נרמז לנו שייתכן שהגשמים יהיו חזקים יותר וכדאי להיערך אליהם. הפקנו לקחים רבים מאירועים דומים בשנים האחרונות ואנחנו מוכנים עם כל צוותי החירום לטפל בכל מצב".

נזכיר כי סופת 'הארווי' היתה קטלנית וגרמה למותם של 36 מתושבי יוסטון ועוד לפחות 35 תושבים ברחבי טקסס. היא כללה ארבעה ימים רצופים של גשמים ורוחות ובחלקים במדינה ירדו אז יותר מ-70 סנטימטרים של גשם.

בלואיזיאנה, הרוחות העזות כבר גרמו לניתוקם של כמעט 120,000 תושבים מרשת החשמל ללא צפי לתיקון התקלה. רבים מתושבי האזור נראו כשהם מחזקים את גגות בתיהם ובעיקר מכינים את עצמם לאפשרות פינוי במידה והמים יציפו את הבתים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו