גדעון סער
גדעון סער צילום: רונן טופלברג

שר המשפטים גדעון סער נאם הבוקר (שלישי) בכנס המכון למדיניות נגד טרור באוניברסיטת רייכמן, והגיב לתוכניתו של שר החוץ יאיר לפיד הנוגעת לרצועת עזה: שיקום תשתיות תמורת התחייבות חמאס לשקט ארוך טווח.

סער אמר: "הייתי רוצה להגיע למהלך שמטפל במרכיבי בניין הכוח של החמאס והג'יהאד האיסלמי ברצועה, שהם כבר מעבר לארגוני טרור בתמורה למהלך כלכלי". הוא הסביר כי "מאחר שהדבר הזה לא ריאלי, אנחנו צריכים להמשיך במדיניות של סבבים, לשאוף לשקט תעשייתי. לא, יכול להיות מאוד שנחליט בעיתוי שנמצא אותו כנכון לחרוג מהפרמטרים שאפיינו את העימותים עד עכשיו".

לדברי שר המשפטים, אין משימה דחופה וחשובה יותר עם מההתמודדות עם ארגוני הפשיעה בחברה הערבית ואין דבר מסוכן יותר לישראל המשימה הזו תיכשל.

עוד באותו נושא:

"מדובר בפשיעה מאורגנת שהולכת ומשתלטת על ענפים כלכליים, חודרת לרשויות המקומית ומולה המדינה צריכה לצאת למערכה - דבר שהוזנח במשך שנים ארוכות. היום הנושא הזה מטופל ברצינות, החקיקה הראשונה שהבאנו הייתה על סחר ואחזקה בנשק בלתי חוקי אבל אנחנו נביא חקיקה בחורף", הוסיף סער, "מערכת המשפט תירתם לטובת המשימה הזו על כל חלקיה. המדינה צריכה לעקור מהשורש את הבעיה הזאת".

סער התייחס לפגישה שקיים ראש הממשלה נפתלי בנט עם נשיא מצרים עבד פתח א-סיסי ואמר כי "פתרון הסכסוך צריך להיות בילטרלי. השכנים שלנו לא רוצים להתקדם לפתרון הסכסוך – משלמים משכורת למחבלים, תובעים אותנו בבית הדין בהאג אבל אני חושב שאם תהיה הנהגה ריאלית זה יכול להיפתר''.

"כניסה קרקעית לרצועת עזה זו אפשרות. אני חושב שבשומר החומות היו הישגים, ושיש פער גדול בין הבניין המעשי לתודעתי. אני לא רוצה להגיד מראש מה יהיו דפוסי הפעולה הצבאית שלנו. בטווח הזמן הנראה לעין אני לא רואה פתרון של הבעיה".

סער הדגיש כי "העולם המערבי אוהב לחיות עם פתרון לכל בעיה, יש בעיות בטווח הנראה לעין שאין להן פתרון, יש התמודדות אני לא רוצה להכניס את הציבור הישראלי למשהו לא נכון".

שר המשפטים משוכנע בהצלחת ממשלת בנט-לפיד: "הקואליציה הקודמת כללה 73 ח"כים, היא התקיימה שבעה חודשים ולא העבירה תקציב. הנוכחי יותר הטרוגנית מהקודמת, אבל היא רוצה להתקיים".

''הקואליציה הזו שונה מכל מה שהתרגלנו והיא חיונית כדי לשים קץ למלחמה של השנאה הישראלית ולאחדות הזו. רבים הטילו ספק ביכולת של הממשלה לשרוד וכעת נראה שהיא עושה את העבודה, יש תקציב ודברים אחרים", כך גדעון סער.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו