השר אלקין וראש עיריית חולון
השר אלקין וראש עיריית חולון צילום: דוברות

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין הגיע היום (שלישי) מלווה במנכ"ל משרדו אביעד פרידמן כדי להניח על שולחנו של ראש עיריית חולון מוטי ששון חבילת סיוע אותה גיבש לטובת דיירי הבניין שקרס בחולון.

אתמול, כינס השר אלקין את הנהלת משרדו ודן איתם בסוגיית הבניין שקרס, תוך שהוא מעלה בפניהם את כוונתו להענקת חבילת סיוע - אותה חבילה אותה הציג היום בפני ראש העירייה ששון.

במהלך הפגישה התקיים דיון ארוך וענייני במטרה לסייע ולתת מענה לתושבי המקום והאזור, בסיומו הוחלט כי משרד הבינוי והשיכון בשיתוף העירייה יעבדו יחד על קידום תכנית התכנון בנין עיר למבנה (תב"ע) במטרה לקדם את הבנייה במקום בהקדם האפשרי.

בנוסף הוחלט כי משרד הבינוי והשיכון והעירייה יעניקו סיוע כספי עבור שכר דירה לתושבים, בתקופת הביניים, בהתאם לקריטריונים לזכאות שייקבע המשרד. מיד לאחר תקופת החגים יעמדו נציגי העירייה בקשר עם הדיירים לעניין זה.

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין אמר, "יש פה מקרה חירום וחובתה של המדינה לסייע לתושבים שביתם קרס. משרד הבינוי והשיכון פועל בכל האמצעים העומדים לרשותו במטרה לסייע לדיירים שאיבדו את ביתם ולקדם את הליך התכנון לבניית הבניין החדש. הנחתי את כלל הגורמים המקצועיים במשרד לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם העירייה בכדי לקדם את כל הליכי התכנון במהרה. נמשיך לקדם תהליכי התחדשות עירונית בשיתוף השלטון המקומי למען בטיחות ואיכות חיי התושבים".

ראש עיריית חולון מוטי ששון הוסיף, "לצד הסיוע המיידי, אני רואה חשיבות גדולה במתן פתרון לטווח הארוך ומה שחשוב הוא שיוקם בניין חדש עבור הדיירים שנפגעו כדי שיחזרו למגורי קבע. אני מברך את משרד השיכון והעומד בראשו על הרצון לסייע לתושבים בתקופת הביניים ואין ספק ששילוב הכוחות בינינו יועיל מאוד לתושבים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו