יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר החוץ יאיר לפיד, ראש הממשלה החליפי, סיפר בראיון לעיתון ידיעות אחרונות על הרכבת הממשלה עם נפתלי בנט שהיתה נראית כמשימה בלתי אפשרית.

"זה לא אני. זה אנחנו. מילת המפתח הייתה פה באמת מקצוענות. יש פה אנשים שעברו את כל רכבת ההרים הפוליטית האפשרית. הם נפלו, פוטרו, חזרו. הם גם הוספדו והשתקמו. הם הגיעו לרגע הזה כשהם בשיא השיוף שלהם, כשהם יודעים איך כותבים הסכם קואליציוני, כשהם יודעים איך מדברים עם מועצת השורא מצד אחד ועם מועצת יש"ע מצד שני'', אמר לפיד.

''המורכבות של המשימה לקחת משהו שהוא בבסיסו היה שלילה, 'הגיע הזמן לסיים את עידן נתניהו', ולהגיד להם אוקיי, עכשיו נהפוך את זה למשהו חיובי, להקמת ממשלה".

לפיד נשאל האם הוא חושב מפעם לפעם על ראש הממשלה הקודם בנימין נתניהו, והשיב: "פחות ופחות. לא כי אין מה לחשוב עליו, אלא כי אתה יודע, אנחנו עסוקים בעשייה והוא הופך לפחות רלוונטי. מטבע הדברים".

עוד באותו נושא:

כשנשאל האם עידן נתניהו הסתיים, לפיד השיב במילה אחת - ''כן''. ראש הממשלה החליפי מספר שלעיתים ראש הממשלה בנט רוכן אליו במליאת הכנסת, ואומר לו מתחת למסכה שזו "ממשלה ממש נחמדה".

לפיד מתייחס לטענות ולפיהן מפלגת ימינה גנבה את המנדטים שלה, ונפתלי בנט הוא ראש ממשלה של שישה מנדטים: "לא. בחרו בו לראשות הממשלה 61 מנדטים. יש חוק. נפתלי בנט הוא ראש ממשלה עם 61 מנדטים. לא עם שישה. אני עומד מאחוריו. כל הטענה של השישה מנדטים היא טענה מופרכת בשיטה הפוליטית שלנו".

לפיד משוכנע שהסכם הרוטציה יכובד: "אני יודע מה העובדות. העובדות הן שכולנו חתומים על הסכם. אין לי שום סיבה להאמין שלא חתמתי על הסכם עם אנשים הגונים וישרים שיקיימו את ההסכם. כי אחרת לא הייתה קמה ממשלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו