אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: iStock

את תפילות יום כיפור הקרוב יעבירו רבים מתלמידי ישיבת ההסדר בקריית שמונה בקיבוצים וביישובים באזור.

בשנים האחרונות נרשמת צמא ליהדות המסורתית ובקיבוצים רבים מחפשים בעלי תפילה, חזנים ומתפללים לטובת התפילות שיערכו ביום הכיפורים.

ישיבת ההסדר בקריית שמונה התגייסה לטובת העניין, ותלמידים רבים מהישיבה בוחרים להצטרף לתפילות הנערכות ביישובים ובקיבוצים בסביבה.

מרדי נאפל, תלמיד שיעור ה' המשתתף בפרויקט, אמר: "להשלים מניינים בקיבוצים זו זכות גדולה בעיני שלא מגיעה לכל אחד. זו זכות להתכנס ולהתפלל עם החברים שלנו שברוב השנה אנחנו פחות בקשר איתם ולהתאחד איתם ביחד ולבקש בקשות על עם ישראל ביום הקדוש בשנה ממש כמו שאנחנו אומרים בתפילות הימים הנוראים 'ויעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם'".

לדבריו, "ביום הזה אנו כל עם ישראל נעשים כאחד זועקים לקב"ה להגן עלינו, לסלוח לנו, לקרב אותנו אליו וכל מי שרוצה להצטרף חייב שיהיה לו את האפשרות. וזו הזכות שלנו לאפשר להשלים מנין לכל מי שצריך".

אליאב סמואל, מנכ"ל ישיבת קריית שמונה, סיפר: "לצערנו בשנה הקודמת בשל מגבלות הקורונה הבחורים לא יכלו לצאת לפעילות חשובה זו, השנה בחורים מהישיבה יהיו בקיבוצים נאות מרדכי, כפר גלעדי, מנרה, נווה אטי"ב, מלכיה ועוד. מרגש לראות את רוח הקדושה והשליחות המפעמת בקרב התלמידים שממש מתחננים לצאת לפעילות זו".

נתנאל דיק המתגורר בקיבוץ מנרה: "אנחנו מאד שמחים שבחורי הישיבה מצטרפים למנין בקיבוץ, האווירה והניגונים שהם מביאים מהישיבה מוסיפים גוון מיוחד ומעניין. רגע מרגש במיוחד הוא תקיעת השופר בסוף הצום, הרבה מביאים את ילדיהם הקטנים לשמוע את השופר, זה מחבר אותנו למסורת ארוכה וחשובה של עמנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו