נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: MARC ISRAEL SELLEM/POOL

הישג לנפתלי בנט. המגזין "טיים" פרסם את הרשימה השנתית של 100 האנשים המשפעים ביותר בעולם, לפי חלוקה לקטגוריות שונות, וראש הממשלה בנט נבחר לאחד ממאה האנשים שהשפיעו ביותר על העולם בשנה הנוכחית תחת הקטגוריה "מנהיגים".

יחד איתו נמצאים ברשימת המנהיגים המשפיעים ביותר בעולם גם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן והנשיא הקודם דונלד טראמפ, נשיא איראן איברהים ראיסי, סגן ראש ממשלת אפגניסטן החדש עבד אל-עני בראדר, מנהלת המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב רושל וולנסקי, וכן כלכלנים ואישי ציבור נוספים מובילים מרחבי העולם.

כל אחד מ-100 האנשים המשפיעים בעולם זכה להסבר תחת שמו על הבחירה בו, יחד עם המלצה חמה של איש ציבור אחר.

מי שכתב את ההמלצה החמה על נפתלי בנט הוא לא אחר מאשר יו"ר מפלגת רע"ם, מנסור עבאס. ״בסופו של דבר הכל מסתכם באומץ. לאחר ארבע מערכות בחירות בשנתיים, היה צורך בפעולה נועזת לאחד מדינה שנקלעה לקיפאון פוליטי נואש. היה צורך לשנות משהו באופן דרמטי, אך חשוב מכך - מישהו אמיץ היה צריך לבצע את השינוי הזה״, כתב עבאס.

בנט מתואר כמי שהשליך את עצמו לסערת אש פוליטית על מנת ליצור קשרים בלתי נתפסים בעבר בין שמאל וימין ישראל, ערבים ויהודים, דתיים וחילוניים. הוא הקים את אחת הממשלות המגוונות ביותר בתולדות ישראל.

״׳אני לא עושה דברים בחושך׳, אמר לי בנט, שהוא כיום ראש הממשלה, בפגישה איתו בכנסת שהוא הסכים לפרסם. כמנהיג מפלגה ערבית התרגלתי לכך שמצלמות נשמרות מחוץ לחדר.

"בתקופה של קיטוב ושנאה, הציבור הישראלי זקוק לאחדות. לא רק הבזק של המצלמות האיר את החדר באותו רגע, אלא התקווה לעתיד בהיר יותר לכולנו", כתב מנסור עבאס בדברי ההמלצה על בנט ברשימת 100 האישים המשפיעים בעולם השנה של מגזין "טיים". 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו