אלעזר שטרן
אלעזר שטרן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שעות ספורות לאחר שהשר אלעזר שטרן הודה כי גרס תלונות אנונימיות, ובהן תלונות על הטרדות מיניות, הגיע השר אל אולפני החדשות והכחיש בתוקף את הדברים.

למרות הניסיון להתנער מהפרשה, בתוכנית 'הצינור' מיהרו להביא עדות מטלטלת של חיילת צעירה, שהייתה פקודה של שטרן לפני 25 שנים, ובה טענה כי הוא איים עליה שלא תתלונן על הטרדה מינית שחוותה. אל"מ במיל' ענת כרמלי, רמ"ח סג"ל בצה"ל לשעבר, הגיבה לדברים ב-103FM.

ענת כרמלי ציינה בפתח השיחה כי במהלך שירותה ארוך השנים בצה"ל, "אחד הבוסים שלי היה אלעזר שטרן". היא ביקשה לעלות להתראיין בעניינו של שטרן לאור הסערה שדבריו עוררו, והסבירה: "אני בתחושה של 'ציד מכשפות'. הוא אמר את מה שאמר לא בגלל הטרדות מיניות, שמעתי, הקשבתי. הוא התנצל בקולו, ראיתי בשני ערוצי טלוויזיה אתמול בערב. לא דובר בהטרדות מיניות שנגרסו. דובר במכתבים שמופיעים לפני דיוני שיבוצים, השמצות כאלה ואחרות".

עוד באותו נושא:

עוד הוסיפה כי שטרן מתמודד בימים אלו על תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית והתייחסה לעדות החיילת אתמול בתוכנית 'הצינור'. לדעתה, מדובר ב'ציד מכשפות': "מישהו חיכה למידע כזה או אחר. אני מכירה את שטרן, אין מצב. זה לא סגנון הדיבור שלו, בטח לא כמפקד בה"ד 1. הוא הכניס סטנדרטים של משמעת וסטנדרטיים ערכיים. אני גאה להיות קצינה בצבא שאלה היו הערכים של מפקד בה"ד 1. אפשר לחקור את זה, מה הבעיה? אם יש בחורה, שיחקרו".

לדבריה, שטרן "היה מהמחמירים, עם אפס סובלנות. אם זה נכון ,זה לא תקין והוא צריך לשלם את המחיר". עם זאת, הבהירה: "הטרדה מינית במכתב מגיעה בדרך כלל בצינורות יוהל"ן, יש צוות שחוקר וזה מגיע למצ"ח. הוא היה מאלה שמאוד מאוד החמירו, כולל הפעלת מצ"ח כשהיה צריך. הייתי שם, זה לא עניין של אהבה ושנאה, אני יודעת איזה הנחיות קיבלתי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו