הרב מנחם מרגולין, יו"ר הארגונים היהודיים באירופה, מסכם את כנס מנהיגי הקהילות שהתקיים בבריסל ובמהלכו הציג את מה שהוגדר כעשרת הדיברות למיגור האנטישמיות.

לדבריו חשוב היה למובילי הכנס להוכיח למדינאים והפוליטיקאים שמגיעים לכנס שהקהילות היהודיות לא רק מבקשות מהם להיאבק באנטישמיות אלא מציגות להם תכנית סדורה למאבק, ובשל כך גובש מסמך עשרת הדיברות שמרכז בצורה ברורה מה ניתן לעשות למיגור התופעה במדינות אירופה.

על המהלך של האיחוד האירופי לגיבוש אסטרטגיה נגד אנטישמיות, אומר הרב מרגולין כי הוא מברך על כל יוזמה מסוג זה, בעיקר כאשר היא מגיעה לאחר בחינה מדוקדקת של צרכי הקהילות היהודיות בסוגיית ההתמודדות עם התופעה וכאשר מוקצה לצורך הדבר תקציב גבוה מאוד.

עם זאת הוא אומר כי האיגוד בראשו הוא עומד אינו מרוצה מכך שחלקים משמעותיים חשובים לעם היהודי לא נכללו במהלך בו נקט האיחוד האירופי, ובין השאר מדובר בחקיקה שתסדיר שחיטה יהודית וברית מילה ללא הפרעה. "מדובר בנושא מהותי לקהילה היהודית באירופה ומפריע מאוד שהדבר לא נמצא בצורה מסודרת בתכנית. על הדברים הטובים אנחנו כמובן מברכים".

הרב מרגולין מספר על מפגשים שהתקיימו במהלך הכנס ולא תמיד עברו ברוגע, מפגשים בין פוליטיקאים שלעיתים מגיעים רק לסמן וי ופוגשים יהודים שנמצאים בשטח ומתוסכלים מגילויי אנטישמיות ותחושת חוסר ביטחון. המפגש בין שני הצדדים מייצר לעיתים מתיחות אך עם זאת משוכנע הרב מרגולין שגם מפגשים מתוחים שכאלה יניבו בסופו של דבר דברים טובים, כהגדרתו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו