איברהים צרצור
איברהים צרצור צילום: Flash 90

השיח' איבראהים עבדאללה צרצור, חבר הכנסת לשעבר מטעם סיעת רע"ם-תע"ל, ולשעבר ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, טוען כי "הפלסטינים" מוזכרים פעמים רבות בתנ"ך.

בציוץ בטוויטר כתב צרצור: "נתונים מעניינים: פלסטין הוזכרה בשמה המפורש, ובשם "ארץ פלסטין", ובשם "ארץ הפלסטינים", וכן תושביה הוזכרו בשמם "פלסטינים "(291) פעמים (18 ספרים של התנ"ך).

בנוסף, השם (כנען), (ארץ כנען) ו (הכנענים), הוזכר 611 פעמים בתנ"ך. הערים בפלסטין מוגדרים בתנ"ך כ -"ערי הפלסטינים" 1054 פעמים".

עופר בינשטוק, חוקר האסלאם, הגיב לציוץ זה בכותבו:

"אתה רואה כאן את מה שאני רואה, "סורת בני ישראל" (פרק 17 בקוראן נקרא פרק בני ישראל או פרק המסע השמיימי), איפה סורת פלסטין? החלטת להתגייר?”

"אהה ועוד פרט, שלמה המלך היהודי בנה את בית המקדש. חדית סחיח (דיווח מהימן), אז למי שייך הר הבית? את אל אקצה בנו בכלל בסוף המאה ה 7 תחילת המאה ה 8. כך שאל אקצה בכלל לא היה בתקופת מוחמד ולא בתקופת הראשידון, אלא הרבה אחרי. בנו את המסגד על חורבות בית המקדש שמוזכר בחדית׳ הזו. בית המקדש של בני ישראל".

"ובקוראן אפילו לא פעם אחת וגם בחדית' אין שום אזכור לפלסטין אלא לקשר לכיבושה על ידי עומר, וגם שם היא מוזכרת פעמים בודדות. ההפך, בקוראן 5.21 אללה נותן את ארץ ישראל לבני ישראל שאותם הוא מזכיר פעמים רבות בקוראן. האם אתה מקבל את כתבי הקודש היהודים? האם הם לא עוותו על ידי היהודים?"

משתמש טוויטר בשם "אוריה" כתב:

"הפלישתים (לא הפלסטינים) חיו כאן לצד היהודים במרחב השפלה שנקרא "פלשת". מידי פעם הם נלחמו אחד בשני. נבוכדנצר מלך בבל הגלה את כל הפלישתים (כי הם מרדו בו) לבבל והשמיד את *כל* הערים שלהם פה בישראל, עד היסוד.

במשך כמה שנים בבבל היו קבוצות בודדות של פלישתים שעוד זיהו את עצמם כפלישתים. אבל די מהר לאחר מכן הם התאדו ומאז לא זוהה אף אדם ביקום שמזהה את עצמו כפלישתי.

אחרי עוד כמה שנים רבות, הרומאים, כדי לעצבן את היהודים, החליטו לקרוא לכל ארץ ישראל (ולא רק למרחב פלשת שבשפלה) בשם 'פלסטינה'. וזה הקשר *היחיד* בין הפלישתים לפלשתינה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו