גז פלפל
גז פלפל צילום: iStock

תקרית חמורה: קצין וחייל צה״ל נפצעו הערב (רביעי) באורח קל כתוצאה מגז פלפל שהותז לעברם על ידי אזרח ישראלי סמוך ליישוב עדי עד שבמרחב החטיבה המרחבית ״בנימין״.

השניים קיבלו טיפול רפואי במקום האירוע ולא נזקקו לפינוי.

התקרית החמורה אירעה לאחר שנציגי מנהלת התיאום והקישור (מת"ק) רמאללה ובינהם הקצין והחייל, הוקפצו למקום בעקבות דיווח על פשיעה לאומנית במרחב.

המקרה הועבר להמשך טיפול של משטרת ישראל.

הרמטכ״ל רב אלוף אביב כוכבי הגיב, "אני מגנה בכל תוקף את אירועי העבריינות והאלימות החוזרים נגד כוחות הביטחון הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי, אמר הלילה כי הוא מגנה בכל תוקף את אירועי העבריינות והאלימות החוזרים נגד חיילי צה״ל וכוחות הביטחון על ידי אזרחים ישראלים באזור יהודה ושומרון".

"עבריינות כנגד חיילי צה״ל מצד אזרחים היא בלתי נסבלת ומחייבת מיצוי דין מהיר ומחמיר. אני מגבה את פעולתם החשובה של החיילים לשמירה על הביטחון", דברי כוכבי.

שלשום הותקפו לוחמי משמר הגבולעל ידי יהודים בשומרון, אשר זרקו לעברם סלעים, אבנים ובקבוקי צבע. לוחם נפצע קל מרסיסים, נגרם נזק לניידת של משמר הגבול. התקרית אירעה בגבעה באזור היישוב יצהר, כשלוחמי משמר הגבול פינו אוהל בשטח צבאי סגור.

מספר מתפרעים זרקו סלעים ובקבוקי צבע לעבר הכוחות. הושלכה גם אבן לעבר ניידת מג"ב שניפצה את חלון הניידת וכתוצאה מכך הלוחם נפצע באורח קל מרסיסי הזכוכית.

בעת יציאת הכוחות אותרו על הציר ברזלים שנועדו לפגוע בניידות. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. נגרם נזק לשלוש ניידות מג"ב. הלוחם פונה לרופא הצבאי לקבלת טיפול רפואי.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, הגיב לתקיפת חיילי מג״ב בשומרון: ״אין שום הבדל בין מיליציות של חוליגנים יהודיים שתוקפות ופוצעות שוטרי מג״ב ביצהר, לבין כאלו ערביות שתוקפות בכפר קאסם. בשני המקרים מדובר בעבריינות שהתפתחה אחרי שנים ארוכות מידיי שבהם המשילות הופקרה לידי גורמי שוליים עברייניים.

''גם ביצהר צריך לטפל בנחישות חסרת פשרות באותם מתנחלים החושבים שמותר להם לערער על המשילות של מדינת ישראל ולהרים יד על לובשי המדים שלה״, כך בר לב.

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי אמר כי ''האלימות כנגד לוחמים היא התנהגות עבריינית, הדורשת מיצוי דין מהיר ונמרץ''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו