אורית סטרוק
אורית סטרוק צילום: יצחק קלמן

בכנס של שדולת הנגב שהתקיים היום (רביעי) בראשות ח"כ שלמה קרעי אמרה יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ סטרוק כי כל הכספים המושקעים בנגב מגיעים אך ורק לבדואים.

"כספים רבים מועברים לנגב במסגרת התקציב - אבל הם לא מגיעים לערי הפיתוח, ולא לישובים היהודיים. אלא רק לבדואים. אנחנו יושבים בועדות הכנסת ומקבלים נתונים מבהילים של תקציבי עתק שמועברים לציבור הערבי ללא שום פורפורציה לגודלו באוכלוסיה", דברי סטרוק.

"שאלתי את נציגי הממשלה כיצד זה מסתדר מבחינת החוק ועקרון השוויון, והם אמרו: אנחנו מגדירים כיעד לאומי את חיזוק המגזר הערבי ואנחנו מסיטים לשם עשרות אחוזים של התקציבים בכל תחום ובכל רובריקה. אז התקציבים מגיעים, רק לא אליכם", אמרה סטרוק לנציגי תושבי הנגב שישבו בכנס.

עוד הוסיפה סטרוק בעניין הפגישה המתוכננת של ראש הממשלה נפתלי בנט עם ח"כ מנסור עבאס, "פורסם שהיום תתקיים פגישה בין נפתלי בנט למנסור עבאס על דרישות של עבאס שטרם נענו ושהוא מתנה את את ההצבעה על התקציב בכניעה של בנט לדרישות האלה".

עוד ציינה סטרוק, "כולם יודעים שתוצאות הפגישה יהיו שנפתלי בנט יתקפל, הוא לא יכול שלא להתקפל מכיוון שהכיסא של נפתלי בנט יושב על הכיסא של עבאס.

"אבל האם מישהו כאן בחדר יודע על מה הוא יתקפל? מישהו יודע מה יהיו הדרישות האלה? אף אחד לא יודע. אבל אני אומרת לכם שהמשמעות תהיה וויתור על שטחים אדירים בנגב לטובת התנועה האיסלאמית שבמדינות נורמאליות יושבות בבית הכלא ואצלנו היא יושבת בממשלה", סיכמה חברת כנסת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו